Sada produktů

Složené produkty (sady) slouží k prodeji zboží ve zvýhodněných sadách. Sady se skládají z existujících samostatných produktů a množství dostupných sad se odvíjí od dostupností jednotlivých produktů v sadě. Cena sady je stanovena ručně a pokud je to zvýhodněná sada, tak by měla být nižší, než součet cen jednotlivých produktů.


V administraci e-shopu sada figuruje jako standardní produkt s vlastním kódem, prodejní cenou apod.

Do produktové sady je třeba umístit již existující produkty ze sortimentu e-shopu, které lze zároveň prodávat i samostatně. V nastavení produktové sady je určeno kolik kusů jednotlivých produktů sada obsahuje. Množství dostupných sad se počítá automaticky.

Skladové zásoby produktových sad

Hlídání skladových zásob individuálních položek zajišťuje, že v případě nedostatečného množství některé z položek skladem, sadu nebude možné objednat. Množství sad na skladě je přímo závislé na skladových zásobách jednotlivých položek (např. v sadě se nachází 3 kusy produktu, kterého je na skladě 30 kusů. Zákazníky bude tedy možné objednat 10 sad).


Vytvoření nové sady produktů

 1. Nový složený produkt lze založit v E-shop / Produkty.
 2. Klikněte na tlačítko Přidat produkt v horním menu.
 3. Vytvořte standardním způsobem nový produkt do kterého budou následně vloženy jednotlivé položky. (Název produktu bude obsahovat z čeho se nabízená sada skládá - např. "Energetický nápoj 6x250ml", "Dárková sada - parfémová voda + tělové mléko + sprchový gel" apod.).
 4. Obsah sady lze umístit také do popisu produktu.
 5. Prodejní cena složeného produktu bude finální částka za celou sadu.
 6. Produktu je vhodné nahrát vlastní obrázek (např. fotografie nebo koláž celé sady).
 7. Skladové zásoby tohoto produktu budou hlídány automaticky dle zásob jednotlivých položek.


Přidání produktů do sady

 1. Do vytvořeného složeného produktu lze nyní na záložce Sada produktů přidat individuální položky.
 2. Klikněte na tlačítko Přidat produkty. 3. V zobrazeném seznamu produktů vyberte zaškrtnutím položky, které chcete přidat do této sady. Výběr potvrďte kliknutím na tlačítko Připojit vybrané produkty pod výpisem produktů. 4. Přidaným produktům lze nyní nastavit počet množstevních jednotek v sadě, tj. z kolika kusů daného produktu se sada skládá. Příklad: Pokud by skladové množství červeného nápoje byl jen jeden kus, zatímco ostatních nápojů by bylo více kusů, tak dostupné množství sad bude 0. Pokud by od každého nápoje byly dostupné 2 kusy, tak dostupné množství sad bude 1.