Párování plateb převodem na účet - FIO banka

Přenos informací o přijatých platbách je zprostředkován pomocí zabezpečeného API rozhraní Fio banky.

 1. V levém sloupku administrace klikněte na Číselníky / Bankovní účty. 2. Klikněte na tlačítko Přidat bankovní účet v horním menu.
 3. Zadejte název, číslo bankovního účtu a kód Fio banky (2010). Zaškrtněte políčko "aktivní" a klikněte na tlačítko Přidat.

 4. Přihlaste se do internetového bankovnictví Fio banky.
 5. Klikněte na Nastavení v pravém horním rohu.
 6. Vyberte možnost API v levém menu. 7. Klikněte na tlačítko Přidat nový token.
 8. Zvolte správný účet a nastavte práva tokenu na "pouze sledovat účet". 9. Klikněte na tlačítko Odeslat a krok autorizujte.
 10. Zkopírujte získaný token. 11. V levém sloupku administrace e-shopu klikněte na Napojení na ext. služby / Fio.cz. Vložte získaný token a klikněte na Uložit.


E-shop je nyní napojen na API Fio banky.


Nastavení e-mailových upozornění o zaplacení objednávky

Jakmile se stav nějaké objednávky automaticky změní na "zaplaceno", systém odešle notifikaci na vybranou e-mailovou adresu. Tuto adresu lze nastavit v Nastavení / Základní nastavení na záložce E-maily v sekci Eshop - objednávka zaplacena.


Nastavení tolerance při párování plateb

 1. V levém sloupku administrace klikněte na Nastavení / Základní nastavení.
 2. Na záložce Platby v sekci Tolerance při párování plateb nastavte požadovanou toleranci rozdílu u příchozích plateb, při které se objednávka automaticky označí za zaplacenou (výchozí hodnota je 0.99 Kč kvůli chybějícím haléřům).
 3. Aktivujte toleranci označením možnosti Ano a nastavení uložte.