Obsah systémové hlavičky

Systémová hlavička je pruh s obsahem, který se nachází na úplném vrcholu stránky. Nachází se v ní systémové odkazy pro přihlášení, registraci, volbu jazyka a volbu měny. Po přihlášení je zde zpřístupněno uživatelské menu. Kromě toho ji lze ale využít i pro umístění vlastního obsahu. Na e-shopech se často využívá k informování o aktualitách, změnách provozu, aktivních slevových kuponech apod. Lze do ní umístit i vlastní odkazy a vytvořit tak sekundární menu s položkami, které se například nevešly do hlavního menu stránky (o nákupu, doprava a platba atd.). Vhodné využití je rovněž umístění kontaktních odkazů (e-mail, telefon apod.).
Pro stylování textu lze použít tzv. HTML značky (tagy). Ty slouží pro označení části obsahu, která má mít jiný styl. V systémové hlavičce je možné využít značky pro tučný text, kurzívu a odkaz. Jedná se o tzv. párové značky, pro jejich správné fungování je nutné použít počáteční i koncovou značku.


Obsah systémové hlavičky lze upravit v administraci kliknutím na “Hlavička - text” pod záložkou “Web” v levém sloupku administrace.


Použitelné HTML značky:

  - pevná mezera, můžete použít opakovaně
<b>tučný text</b>
<i>kurzíva</i>
<a href="webová adresa">text odkazu</a>
<a href="mailto:emailová adresa">e-mailová adresa</a>