Množstevní jednotky

Kromě výchozí jednotky “1 kus” lze produkty nacenit s použitím jiných množstevních jednotek (například dle počtu kusů, váhy, objemu, velikosti balení apod.). Lze nastavit i počet těchto jednotek v balení (např. 50ks v balení, balení obsahuje 3× 200 ml apod.) V detailu produktu je poté možné zobrazit i automaticky vypočítanou cenu odpovídající jedné množstevní jednotce (např. cena za 1ks nebo cena za 100g apod.).

Možnost nastavení množstevní jednotky a obsahu balení se nachází v detailu produktu na záložce “produkt” v sekci “dostupnost”. Nastavit množstevní jednotku lze i pomocí hromadné akce se stejným jménem, která se nachází pod výpisem produktů.


Příklad:
Na skladě máme 500 kg arašídů. Nabízíme je v balení o celkové váze 25 kg. Minimální objednávka je 1 balení o váze 25 kg. Jednotková cena je nastavená na 50 Kč. Cena za balení se automaticky vypočítá jako 25 × 50 Kč. Finální cena za 1 balení o váze 25 kg je tedy 1 250 Kč.V detailu produktu pak lze při použití jednotky zobrazit například cenu za 1 kg: